ART OUTLET: Sztuka Dawna (wyniki)

20 grudnia 2018, godz. 19:00

Zefiryn Ćwikliński
(1871 Lwów - 1930 Zakopane)

Wnętrze stajni, 1907 r.

olej/tektura, 28,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy)

sygnowany i datowany l.d.: 'Z. ĆWIKLIŃSKI | 907'

Cena wylicytowana: 3 000
Estymacja: 4 000 - 6 000
W latach 1887-89 studiował w krakowskiej SSP u F. Cynka i W. Łuszczkiewicza. W 1893 roku rozpoczął studia malarskie w Wiedniu w pracowni Ch. Griepenkerla. W 1898 odbył podróż po Włoszech i Dalmacji. W 1908 roku zamieszkał w Zakopanem i od tego czasu malował przede wszystkim pejzaże tatrzańskie. Należał do TZSP, gdzie w 1931 odbyła się jego pośmiertna wystawa.

ID: 65375