ART OUTLET: Sztuka Dawna (wyniki)

20 grudnia 2018, godz. 19:00

Władysław Chmieliński
(1911 Warszawa - 1979 Warszawa)

Napad wilków

olej/płótno, 51 x 70,5 cm

sygnowany p.d.: 'Wł. Chmieliński'

Cena wylicytowana: 12 000
Estymacja: 15 000 - 18 000
Studiował w Miejskiej Szkole Sztuk Zdobniczych i Malarstwa w Warszawie w latach 1926-31. Malował pejzaże i sceny rodzajowe w technice olejnej i akwareli. Wykonał m.in. cykl akwarel przedstawiających zabytki polskiej architektury (1935-38) oraz olejne pejzaże z zabytkową architekturą (1958-62).

ID: 54579