ART OUTLET: Sztuka Dawna (wyniki)

20 grudnia 2018, godz. 19:00

Natan Grunsweigh
(1880 Kraków - 1943)

Domy pośród drzew, 1922 r.

olej/tektura, 27 x 35 cm

sygnowany i datowany p.d.: '1922 | Grunsweigh'

na odwrociu nalepka z opisem pracy, nalepka z paryskiego domu aukcyjnego Marielle Digard oraz nalepka paryskiego składu artykułów plastycznych

Cena wylicytowana: 4 500
Estymacja: 6 000 - 9 000
- dom aukcyjny Marielle Digard, Paryż, lipiec 2006
- kolekcja prywatna, Warszawa
Osiadł w Paryżu prawdopodobnie jeszcze przed wybuchem I wojny światowej. Uczestniczył w salonach paryskich: Jesiennym (1921, 1924, 1926-27, 1936-37), des Tuileries (1923, 1927, 1936) oraz Niezależnych (1925). Malował przede wszystkim pejzaże, widoki miejskich przedmieść oraz martwe natury.

ID: 65870