ART OUTLET: Sztuka Dawna (wyniki)

20 grudnia 2018, godz. 19:00

Constantin Terechkovitch
(1902 Moskwa - 1978 Monaco)

Brama zamkowa, 1969 r.

olej/płótno, 50 x 61 cm

sygnowany p.d.: 'C. Terechkovitch'

opisany i datowany na odwrociu: 'Cette toile est bien de moi | C. Terechkovitch | Avril 69'

Cena wylicytowana: 6 500
Estymacja: 8 000 - 12 000
Początkowo uczył się malarstwa w Moskwie. W 1920 wyjechał do Paryża. Był bywalcem kawiarni La Rotonde. Przyjaźnił się z artystami kręgu Szkoły Paryskiej. Zarówni przed wojną, jak i po niej wiele podróżował. Wystawiał na licznych ekspozycjach we Francji i zagranicą. Uprawiał malarstwo w duchu impresjonizmu i postimpresjonizmu. Nazywany był malarzem "radości życia".

ID: 59168