ART OUTLET: Sztuka Dawna (wyniki)

20 grudnia 2018, godz. 19:00

Constantin Terechkovitch
(1902 Moskwa - 1978 Monaco)

Portret chłopca, 1928 r.

olej/płótno, 54 x 65 cm

sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'à Jacques A. Girard | en souvenir de notre | vieil ami | C. Terechkovitch | 28'

Cena wylicytowana: 6 000
Estymacja: 7 000 - 10 000
Początkowo uczył się malarstwa w Moskwie. W 1920 wyjechał do Paryża. Był bywalcem kawiarni La Rotonde. Przyjaźnił się z artystami kręgu Szkoły Paryskiej. Zarówni przed wojną, jak i po niej wiele podróżował. Wystawiał na licznych ekspozycjach we Francji i zagranicą. Uprawiał malarstwo w duchu impresjonizmu i postimpresjonizmu. Nazywany był malarzem "radości życia".

ID: 59124