ART OUTLET: Sztuka Dawna (wyniki)

20 grudnia 2018, godz. 19:00

Michel Adlen
(1898 Łuck, Ukraina - 1980 Paryż, Francja)

Martwa natura z owocami i hiacyntem

olej/płótno, 38 x 46 cm

sygnowany wewnątrz kompozycji: 'adlen'

Cena wylicytowana: 4 200
Estymacja: 5 000 - 7 000
- dom aukcyjny Ader Nordmann, Paryż, maj 2010
Ukraiński malarz tworzący we Francji, należący do École de Paris. Studiował w Wiedniu, następnie przebywał w Berlinie. W 1923 roku osiadł w Paryżu na stałe. Tworzył sztalugowe malarstwo olejne, grafikę artystyczną i ilustracją książkową.

ID: 65874