17 i 18 czerwca zmiana godzin otwarcia galerii. ×

ART OUTLET: Sztuka Dawna (wyniki)

20 grudnia 2018, godz. 19:00
Powrót do katalogu
23

Jacques Chapiro
(1887 Dyneburg, Łotwa - 1972 Paryż)

Martwa natura z ananasem i cytryną

olej/płótno, 38 x 55,5 cm

na odwrociu pieczątka 'Atelier Chapiro'

Cena wylicytowana: 4 200
Estymacja: 5 000 - 7 000
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
więcej informacji
Biogram artysty
Obrazy Chapiro są bardzo różnorodne, niektóre są zdecydowanie kubistyczne w stylu, inne nawiązują w stylu do impresjonistów i fowistów, wydaje się, że artysta ten lubił eksperymenty. Był zaprzyjaźniony z Marcem Chagallem i Raymondem Cogniatem. Był synem litewskiego snycerza, rozpoczął swoją edukację artystyczną wieku dziesięciu lat. W 1915 roku przeniósł się do Krakowa na studia w Akademii Sztuk Pięknych, od 1918 studiował w Kijowie. W czasie Rewolucji projektował plakaty, od 1921 roku, studiował w Petersburgu, pracując jednocześnie jako dekorator teatralny. W 1925 roku, opuścił Rosję na rzecz Paryża, i osiadł na Montparnassie. Od 1926 roku wystawiał swoje prace m.in. w Salonie Niezależnych. W 1939 roku uciekł z Paryża, ukrywał się. Jego prace znajdują się w muzeach w Stanach Zjednoczonych (Chicago), Rosji (Moskwa) i Francji (Jeu de Paume, Paryż).

ID: 59134

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem