ART OUTLET: Sztuka Dawna (wyniki)

20 grudnia 2018, godz. 19:00

Ludwik Gędłek
(1847 Kraków - 1904 Wiedeń)

Zaprzęg konny na wiejskiej drodze

olej/płótno, 37 x 58 cm

sygnowany i opisany p.d.: 'L. Gędłek - Wien'

Cena wylicytowana: 20 000
Estymacja: 20 000 - 30 000
Uczył się malarstwa pod kierunkiem Władysława Łuszczkiewicza w latach 1861-72 w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych. W roku 1873 otrzymał dwuletnie stypendium na studia za granicą - studiował w Wiedniu u E. Lichtenfelsa i C. Würzingera (do 1877) Wiele wystawiał - w Krakowie w okresie 1863-88, w TPSP we Lwowie (1892) oraz w Salonie Krywulta w Warszawie, a także w Dreźnie w latach 1882-90. Obrazy artysty znajdują się w Chicago, Sztokholmie, Chemnitz, Paryżu oraz Lwowskiej Galerii Obrazów. Malował krajobrazy, najczęściej okolic podkrakowskich, sceny batalistyczne i rodzajowe, w których często umieszczał sylwetki koni oraz jeźdźców.

ID: 62015