ART OUTLET: Sztuka Dawna (wyniki)

20 grudnia 2018, godz. 19:00

Franciszek Wastkowski
(1843 Warszawa - 1900 Warszawa)

Dziewczyna z pieskiem, 1886 r.

olej/płótno, 48 x 35,5 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'F. Wastkowski | 1886'

Cena wylicytowana: 6 500
Estymacja: 8 000 - 12 000
Franciszek Wastkowski - malarz rodzajowy, pejzażysta. Był uczniem F. Brzozowskiego. Od roku 1867 wystawiał w Zachęcie, gdzie też znajdują się jego obrazy i rysunki. Malował najczęściej sceny rodzajowe oraz pejzaże.

ID: 65388