ART OUTLET: Sztuka Dawna (wyniki)

20 grudnia 2018, godz. 19:00

Bronisława Rychter-Janowska
(1868 Kraków - 1953 Kraków)

Dworek w Goszczycach

olej/tektura, 23 x 32,5 cm

sygnowany l.d.: 'B. RYCHTER-JANOWSKA'

Cena wylicytowana: 9 000
Estymacja: 7 000 - 9 000
Siostra malarza Stanisława Janowskiego. Studia malarskie odbyła w Monachium, w Akademii Florenckiej i w Rzymie. Związana była ze środowiskiem artystycznym Krakowa. W 1932 miała indywidualną wystawę w warszawskiej Zachęcie. Realistyczne malarstwo artystki cieszy się do dziś dużym wzięciem, głównie za sprawą obranych tematów - polskie dwory i dworki, zapis wnętrz szlacheckich siedzib, polskie kościółki i wiejskie chaty, pejzaże i sceny folklorystyczne.

ID: 63681