18 grudnia 2018, godz. 19:00
53

Łukasz Czernicki
(ur. 1980, Świdnik)

Wielka włóczęga II, 2018 r.

olej/płótno, 60 x 120 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'Ł | C 2018'

opisany na odwrociu: 'Ł. Czernicki / Wielka włóczęga II / 2018'

Cena wylicytowana: 3 000
Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie (2000). Po uzyskaniu tytułu zawodowego technik-plastyk otrzymał indeks Wydziału Artystycznego Instytutu Sztuk Pięknych UMCS. Proces akademicki, zakończony otrzymaniem tytułu Magistra Sztuki na specjalizacji Projektowanie graficzne (2007), pozwolił na oszlifowanie wielu umiejętności artystycznych. Posiada zdolności plastyczne z uwzględnieniem dziedziny rysunku, malarstwa, fotografii oraz grafiki komputerowej, które umożliwiają mu swobodę w kreacji za pośrednictwem rozmaitych mediów. Inspiruje się malarstwem europejskim przełomu XIX/XX wieku, a w szczególności twórczością Jacka Malczewskiego, Gustawa Klimta i Alfonsa Muchy. W czasie pomiędzy nauką i pracą podczas podróży po świecie zapoznawał się z różnymi kulturami, dzięki czemu kształtował swoją osobowość twórczą (USA 2004-06, Szwecja 2012-15) oraz kilkanaście krótszych wypraw.

ID: 65633