18 grudnia 2018, godz. 19:00

Lia Kimura
(ur. 1992, Shingu, Japonia)

Przywiązanie, 2018 r.

akryl/płótno, 130 x 100 cm

sygnowany p.d.: 'LK'

na odwrociu opisany: 'LK | LIA KIMURA | "PRZYWIĄZANIE" 2018'

Cena wylicytowana: 6 000
Malarka i projektantka o polsko-japońskich korzeniach. Twórczość Kimury jest związana w dużej mierze z miejscem jej pochodzenia, poszukiwaniem tożsamości, uczuciami granicznymi: doświadczeniem śmierci, wyobcowania i nadziei. Prace malarskie reprezentują zarówno tradycyjną formę wyrazu jak i podejście eksperymentalne, w którym figuratywne ciało wraz z towarzyszącą mu abstrakcyjną materią stały się kluczowymi tematami rozważań twórczych. Tworzona przez nią alternatywna rzeczywistość, sytuuje się jako obraz niezwykle złożony, a przy tym hipnotyzujący odbiorcę. Obecnie żyje i tworzy w Warszawie, gdzie w 2016 roku rozpoczęła swoją działalność jako zawodowa artystka.

ID: 65676