18 grudnia 2018, godz. 19:00

Lia Kimura
(ur. 1992, Shingu, Japonia)

Przywiązanie, 2018 r.

akryl/płótno, 130 x 100 cm

sygnowany p.d.: 'LK'

na odwrociu opisany: 'LK | LIA KIMURA | "PRZYWIĄZANIE" 2018'

Cena wylicytowana: 6 000
Debiutująca malarka i projektantka, studentka Wzornictwa w Warszawie. Wychowała się w Japonii w rodzinie o artystycznych korzeniach. Jej twórczość naznaczona przez doświadczenie osadzenia w dwóch środowiskach kulturowych, cechuje wielopłaszczyznowy eklektyzm. Obrazy artystki stoją w pół drogi między sztuką figuratywną a abstrakcyjną eksponując na przemian nacechowane emocjonalnie tekstury i wyodrębniające się z nich, zdekonstruowane sylwetki. Jej twórczość stanowi próbę prowadzenia narracji z wnętrza osobiście przeżywanych sytuacji granicznych: doświadczenia śmierci, wyobcowania i nadziei.

ID: 65676