18 grudnia 2018, godz. 19:00

Joanna Pilkowska
(ur. 1982, Warszawa)

Lipiec, 2018 r.

olej/płótno, 81 x 100 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'JP | 2018'

Cena wylicytowana: 2 200
Z wykształcenia jest architektem krajobrazu oraz filologiem. Absolwentka Studiów Podyplomowych na Wydziale Malarstwa i Rysunku Akademii sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi. Studia architektoniczne z pewnością miały wpływ na niekończące inspiracje formami urbanistycznymi oraz przestrzeniami przyrodniczymi. W swojej sztuce szuka kompromisu harmonii i wyobraźni. Poszukując w malarstwie czegoś więcej niż tylko konwencjonalnego zapisu przestrzeni. Modyfikuje formę i kolor rzeczywistości aby oddać charakterystyczną indywidualną ekspresję. Tworzy głownie za pomocą farb olejnych na płóciennych blejtramach. Prace artystki można znaleźć w kolekcjach prywatnych na terenie całego kraju oraz za granicą.

ID: 65546