18 grudnia 2018, godz. 19:00

Rafał Knop
(ur. 1970, Żywiec)

Z cyklu 'Swimming pool', Mirror, 2018 r.

olej/płótno, 115 x 115 cm

sygnowany p.d.: 'KNOP'

na odwrociu opisany: '"MIRROR" 2018 | cykl "SWIMMING POOL" | RAFAŁ KNOP | oil on canvas | 115 x 115'

Cena wylicytowana: 2 000
Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w BielskuBiałej. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Malarstwa, pracownia prof. J. Walczaka. Pracuje głównie w technice olejnej. Rafał Knop to nie tylko artysta malarz, ale też pasjonat sztuki antycznej i surrealizmu, kochający Toskanię i białe szaleństwo. Od kilku lat dzieli swój czas pomiędzy Polskę i Toskanię, gdzie co roku organizuje plenery artystyczne dla artystów amatorów i profesjonalistów. Artysta jest miłośnikiem jazzu i muzyki klasycznej, smakoszem win i slow food. Jednym z głównych tematów prac artysty jest człowiek w różnych przedstawieniach, w kontekście jego pragnień i słabości. Są to również próby syntezy postaci w przestrzeni, często nawiązujące do problemów współczesności.

ID: 64586