18 grudnia 2018, godz. 19:00

Magdalena Laskowska
(ur. 1985, Warszawa)

Malina na plaży, 2018 r.

olej/płótno, 100 x 80 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘”Malina na plaży” | 81 x 100 cm, olej alkidowy | 2018 LASKOWSKA’

Cena wylicytowana: 1 800
Studia na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie ukończyła z wyróżnieniem w 2011 roku. Zajmuje się malarstwem i fotografią, współpracuje z renomowanymi galeriami sztuki, a jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Brała udział w wielu wystawach, z których najważniejsze to: zbiorowa "Współczesna Sztuka Polska", Ratusz Miejski, Stuttgart, Niemcy 2011; indywidualna "Na skraju rzeczywistości", Galeria Ring, Legnica 2012; zbiorowa , 24. Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin 2012; zbiorowa "Smaki Italii", Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa 2013; zbiorowa 9.T.M.F.M., Galeria Sztuki Wozownia, Toruń 2013; zbiorowa "Landschaft, Landschaft...", Galeria aTAK, Warszawa 2014. Jej prace znalazły się w finale wielu ważnych konkursów: Konkursu o Artystyczną Nagrodę Siemensa 2011, w Warszawie "Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie" 2012 w Poznaniu, 24. Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie, II. Przeglądu Młodej Sztuki "Świeża krew" we Wrocławiu, 9.Triennale Małych Form Malarskich w Toruniu, 41. Biennale Malarstwa Bielska Jesień w Bielsku-Białej. Jest laureatką Konkursu i Przeglądu Malarstwa Młodych Promocje 2011 w Legnicy (I. Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego).

ID: 65146