18 grudnia 2018, godz. 19:00

Paulina Jołda
(ur. 1995, Wrocław)

Ogień i woda, 2018 r.

olej/płótno, 120 x 120 cm

sygnowany i opisany na odwrociu: 'Paulina Jołda | Ogień i woda'

Cena wywoławcza: 1 000
Studentka IV roku malarstwa pracowni Zdzisława Nitki oraz pracowni multimediów Pawła Jarodzkiego na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, obecnie studiuje na ASP Warszawa u prof. Wojciecha Cieśniewskiego. Otrzymała Stypendium Rektora dla najlepszych studentów oraz Stypendium Prezydenta Wrocławia. W ostatnim czasie brała udział w Międzynarodowym projekcie Kunstzug, Międzynarodowym Triennale Rysunku w Katowicach, Festiwalu Sztuki FAMA, Festiwalu Mikstury Kultury czy Konkursie im. Mariana Michalika itd. Zajmuje się głównie malarstwem i sztuką mediów. W swoich pracach porusza temat wizerunku i jego czytelności. Poszukuje newralgicznego punktu, gdzie forma przestaje być czytelna, a staje się abstraktem zyskując nowe, sztucznie wykreowane znaczenie.

ID: 65550