18 grudnia 2018, godz. 19:00

Agata Krutul
(ur. 1983)

Christian Radich, 2018 r.

akryl, technika mieszana/płótno, 100 x 100 cm

sygnowany i datowany l.d.: 'AAKRUTUL | ROK2018'

na odwrociu opisany: 'AAKRUTUL | CHRISTIAN RADICH | 2018'

Cena wylicytowana: 1 800
Absolwentka Wydziału Malarstwa, specjalizacja: scenografia, ASP w Krakowie oraz Wydziału Artystycznego Instytutu Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie. Malarka, nauczyciel, scenograf. W pracy wybiera małą formę i przestrzeń, ponieważ lubi detal i szczegół. Ożywia swoje obrazy, wykonując własnoręcznie większość dekoracji i kostiumów. Malarstwo silnie identyfikuje więc ze scenografią. Scala te światy za pomocą kilku narzędzi: płaszczyzny, faktury, przybrudzonej barwie. Bawi się tematem groteskowo umieszczając go w niepasujące tło. Nieustannie maluje domy. Także łodzie, rowery-hybrydy ptactwo i własne ciało. Wciąż jednak pojawiają się nowe tematy. Podejmuje się tematów które najbardziej ją interesują w danej chwili. Przekłada je na swój sposób w charakterystycznym stylu, w którym da się odczuć dystans i groteskowe podejście do świata.

ID: 65744