18 grudnia 2018, godz. 19:00

Katarzyna Rutkowska
(ur. 1992, Tychy)

Monument X.4, 2017 r.

olej/płótno, 120 x 100 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Katarzyna Rutkowska 2017 r | MONUMENT X.4'

Cena wywoławcza: 1 000
- III Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Leona
Wyczółkowskiego, wystawa pokonkursowa,
Galeria Miejska BWA w Bydgoszczy, 12.06 -
29.07.2018
Ukończyła malarstwo w pracowni prof. Stanisława Kortyki na Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Obecnie mieszka i pracuje we Wrocławiu. Jej działania w dużym stopniu opierają się o zagadnienie przestrzeni w malarstwie – od jej organizacji po iluzję. Środki, którymi się posługuje korzystają z osiągnięć abstrakcji geometrycznej. Precyzja wykonywania ostrych podziałów i ukryty gest malarski ujawnia inspiracje nowymi technologiami, digitalizacją i jej przyszłością. Powstałe w ten sposób obrazy to humanistyczna interpretacja cyfrowego świata w duchu science fiction. W 2017 została laureatką konkursu Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie – nagrody przyznawanej młodym polskim twórcom. Jej dyplom pt. „Monumenty” nominowany był do tytułu dyplomu roku wrocławskiej ASP MY’17, gdzie zdobyła wyróżnienie.

ID: 65738