18 grudnia 2018, godz. 19:00

Andrzej Sobiepan
(ur. 1982, Braniewo)

Z cyklu 'Kadry wolności', Crystalline, 2017 r.

technika własna, 68 x 68 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Andrzej Sobiepan | Kadry wolności | 2017 Londyn'

Cena wylicytowana: 24 000
Absolwent wrocławskiej ASP na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. Dyplom zrealizował w pracowni malarstwa prof. Krzysztofa Skarbka. W 2011 w Galerii sztuki Współczesnej "Mieszkanie Gepperta" we Wrocławiu odbyła się jego indywidualna wystawa zrealizowana w ramach cyklu "Akademizm". Ponadto zrealizował dwa indywidualne pokazy w klubie "NRD" w Toruniu i w Galerii studenckiej "Pod Psem" ASP we Wrocławiu. W 2010 uczestniczył w 8 i 9 edycji Przeglądu Sztuki Survival we Wrocławiu. Wystawy indywidualne: "PBZ" - Muzeum Narodowe we Wrocławiu, 2011 (performance mający na celu zwrócenie uwagi na sytuację młodego twórcy na rynku sztuki oraz, co za tym idzie, istnienia niewielu form wspierania aktywnie działających artystów); "PBZ" - z cyklu Polska Biała Zwisłoucha, Galeria Sztuki Współczesnej "Mieszkanie Gepperta", Wrocław 2010 (kuratorzy cyklu wystaw za cel obrali sobie przedstawienie szerszej grupie odbiorców autorów rokujących narracji malarskich). Brał udział w licznych wystawach zbiorowych oraz konkursach, m.in.: wystawa Zaraz", BWA Studio, Wrocław 2011; "Woliery 2" Muzeum współczesne Wrocław, 2012; finalista 11. edycji konkursu Artystycznej Podróży Hestii, Gdańsk 2012. W 2015 został zaproszony do wystawy zbiorowej 'Palindrom' w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie przez samego kuratora, uznanego artystę, Roberta Kuśmirowskiego.

ID: 64898