18 grudnia 2018, godz. 19:00

Gossia Zielaskowska
(ur. 1983, Poznań)

CHML MAP, dyptyk, 2018 r.

olej/płótno, 100 x 200 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'CHML MAP 2018 Gossia Zielaskowska' (każda część)

Cena wylicytowana: 1 100
W 2009 obroniła dyplom z Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w pracowni prof. Tomasza Siwińskiego. Równolegle studiowała Fotografię na tej samej uczelni. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2008. Laureatka Grand Prix I Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego ZADRA (2009). Uczestniczka wystaw zbiorowych: Piazza della Repubblica, Urbino, Włochy (2003); The Markt, Delft, Holandia (2004); Piazza del Campo, Siena, Włochy (2005); wystawa w ramach VII i VIII edycji konkursu AUTOPORTRET, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli (2008 i 2009); Przestrzeń publiczna – Konteksty, Galeria Sztuki Współczesnej PROFIL, Centrum Kultury ZAMEK, Poznań (2010); Ground Art, Galeria Fibak, Warszawa (2011). Autorka wystaw indywidualnych: Sen z butelki po oranżadzie, Galeria Bekos, Poznań (2008); "Myśli uchwycone", Stary Browar, Poznań (2008); Galeria Zadra, Warszawa (2009); Kobieca intuicja, Galeria Fibak, Warszawa(2010) oraz "Przestrzeń gestu", Galeria Fibak (2014). Ponadto brała udział w Międzynarodowych Targach Sztuki w Stambule (2012) oraz w Targach Sztuki SCOPE w Miami (2012).

ID: 62871