18 grudnia 2018, godz. 19:00

Marek Haba
(ur. 1983)

Linia, 2018 r.

akryl/płótno, 80 x 90 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘Marek Haba | “Linia” | akryl,
płótno | 80 x 90 | 2018’

Cena wylicytowana: 2 400
Absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom z wyróżnieniem z malarstwa i rysunku obronił w 2008 roku. W latach 2008-13 pracował w Zakładzie Rysunku na macierzystej uczelni. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i konserwacją dzieł sztuki. Swoje prace wystawiał na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Rzeszowa 'Młode Talenty' w dziedzinie kultury i sztuki, 1. nagrody w VIII Konfrontacjach ''Sacrum w sztuce'' – Wadowice, wyróżnienia honorowego w 26. Ogólnopolskiej Wystawie Twórczości Pedagogów Plastyki – BWA Rzeszów oraz Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy w Ogólnopolskim Konkursie im. M. Michalika na Obraz dla Młodych Malarzy, Triennale Malarstwa – Częstochowa 2014.

ID: 65822