18 grudnia 2018, godz. 19:00

Sonia Ruciak
(ur. 1987, Szczecin)

Z cyklu 'Możliwości', poliptyk, 2018 r.

akryl/płótno, 120 x 180 cm

sygnowany na odwrociu: 'Ruciak S.' (każda część)

Cena wylicytowana: 1 300
Studiował na wydziale Architektury i Urbanistyki na wrocławskiej Politechnice. Sam o sobie mówi, że jeszcze nie jest artystą, na razie jest malarzem. Swoje obrazy traktuje nie jak sztukę, ale jak budynki. Muszą być zaprojektowane, najlepiej jeżeli są zindywidualizowane i do tego, muszą mieć swoje konkretne zastosowanie. W swoje obrazy wplata kilkumilimetrowe znaki, napisy, daty, bądź symbole, tak by tylko właściciel obrazu, mógł je odnaleźć i odczytać ich znaczenie. W jego obrazach najważniejsza jest równowaga, pomiędzy funkcją, tematem i techniką. Jest to bezpośrednie nawiązanie do pojmowania architektury, jako konglomeratu funkcji formy i konstrukcji.

ID: 65660