18 grudnia 2018, godz. 19:00

Janusz Orzechowski
(ur. 1982)

Skyline 2039, 2018 r.

olej/płótno, 110 x 150 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'Janusz | Orzechowski | 2018'

na odwrociu opisany: 'Janusz Orzechowski | "Skyline 2039" | 2018'

Cena wylicytowana: 1 000
Ukończył studia na Wydziale Grafiki w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie w 2006 roku. Dyplom obronił w Pracowni Plakatu i Ilustracji. Po studiach prowadził firmę graficzną świadczącą usługi w branży reklamowej. Porzucił tę działalność dla prawdziwej pasji, czyli malarstwa. Tworzy duże olejne i akrylowe płótna; figuratywne malarstwo, będące kolażem stylów pop-artu, realizmu i surrealizmu. Kreuje kompozycje swoich obrazów na kształt wizji sennych. Poszczególne fragmenty tego świata zaczerpnięte są z filmu, komiksu, znanych obrazów wielkich malarzy oraz otaczającej nas nowoczesnej codzienności. Rządzące się swoimi prawami pejzaże są bogate w szczegóły i symbole. Jest przywiązany do nurtu realistycznego malarstwa, obrazy są ilustracją jego czasów i przeżyć. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Szczecińskiego. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Szczecińskiego.

ID: 64535