18 grudnia 2018, godz. 19:00

Bartłomiej Koter
(ur. 1984)

Paris Scéne #11 , 2018 r.

olej/płótno, 110 x 100 cm

sygnowany p.d.: 'BARTŁOMIEJ KOTER'

na odwrociu opisany: 'BARTŁOMIEJ KOTER | 'PARIS SCENE #11' | OLEJ IV KW. 2018 R.'

Cena wylicytowana: 9 000
Architekt, wprawny rysownik, ilustrator oraz akwarelista. Początki jego pasji sięgają najwcześniejszych lat życia, w okresie dorastania znalazły kontynuację poprzez zetknięcie się ze sztuką graffiti. Jednak przełomem była wizyta u warszawskiego artysty – architekta, dzięki której młody pasjonat wszedł na nową drogę życia pełną pasji i determinacji. Od początku wiodącym nurtem pozostawał dla niego kierunek w sztuce zwany hiperrealizmem. W tej konwencji powstało kilka wyjątkowo udanych dzieł, które pozostają w kolekcjach prywatnych autora. Współczesna twórczość nie jest inspirowana dawnymi mistrzami - tkwi w niej wiara, że w obszernym, postmodernistycznym świecie sztuki jest miejsce na specyficzną 'jakość'. Najtrafniej definiują go same prace, które poprzez oparcie na silnym warsztacie architektonicznym i doświadczeniu, zyskują na wierności przełożenia rzeczywistości na papier, jednocześnie oddając klimat przestrzeni oraz całokształt walorów wizualnych ujęcia. W swoich pracach skupia się na relacji wielu aspektów, takich jak relacje form, światła i cienia czy proporcji i innych. Wszystko to sprawia, że jego prace są naturalne w odbiorze. Duże doświadczenie w rysunku oraz w trudnej technice malarskiej, jaką jest akwarela ukształtowały konkretne spojrzenie artysty na świat, który ma odzwierciedlenie w jego pracach. Dzięki temu cechują się one niepowtarzalnym stylem. Mimo, iż silnie zakorzenione jest jego zamiłowanie do architektury i przestrzeni zurbanizowanej, w której to nie stroni od ukazania zieleni, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na różnorodność podejmowanych przez artystę zagadnień. Pomimo młodego wieku ma na swoim koncie kilka publikacji oraz wystaw, w tym indywidualnych, zaś jego obrazy z powodzeniem sprzedają się na aukcjach organizowanych przez Dom Aukcyjny Rynek Sztuki. Artysta współpracuje także z developerami /współpraca z Cushman&Wakefield, Orange Property Group/, architektami, grafikami, agencjami reklamowymi oraz innymi galeriami w Polsce i Wielkiej Brytanii /Henley-on-Thames/. Opracował artystyczne materiały promocyjne dla Dowództwa Garnizonu Warszawa, które przekazane zostały dowódcom europejskich garnizonów stołecznych w ramach współpracy z Capital Commander’s Club (CCC). Jest autorem ilustracji do okładki płyty ‘VNM ProPejn’, wydawnictwo Prosto. Obecnie rozpoczął współpracę nad długofalowym projektem z Michelem Thiry. Jego prace można już spotkać na całym świecie.

ID: 65712