18 grudnia 2018, godz. 19:00

Mirella Stern
(ur. 1971, Toruń)

Tak daleko jak tylko można, 2018 r.

akryl, technika własna/płótno, 130 x 100 cm

sygnowany l.d.: 'M. STERN '

na odwrociu opisany: '"Tak daleko jak tylko można" 2018 | Mirella Stern'

Cena wylicytowana: 5 500
Ukończyła krakowską Akademię Pedagogiczną na Wydziale Sztuka. Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni dr. Aleksandra Pieńka. W latach 2000-10 brała udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju. Obecnie kontynuuje indywidualna pracę twórczą oddając się malarstwu i projektowaniu scenografii do przedstawień teatralnych. Głównym tematem prac artystki jest człowiek. Malarka chętnie posługuje się określeniem "człowiek widziany od wewnątrz". Najczęściej przedstawia ludzi pod postaciami drewnianych lalek, marionetek, kamiennych posągów, pozwalając im samym opowiadać własną, krótką historię na moment zatrzymaną w obrazie.

ID: 65740