Sztuka Dawna: XIX wiek, Modernizm, Międzywojnie (wyniki)

13 grudnia 2018, godz. 19:00
60

Iwan Trusz
(1869 Wysocko - 1941 Lwów)

Kwitnące bzy

olej/sklejka, 33 x 24 cm (w świetle oprawy)

sygnowany u dołu: 'Ів. Труш'

Cena wylicytowana: 9 000
Estymacja: 9 000 - 12 000
- kolekcja prywatna, Warszawa
Studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych u Leona Wyczółkowskiego i Jana Stanisławskiego, a następnie w Wiedniu i w Monachium. Wiele podróżował, m.in. do Rzymu, na Krym, do Palestyny i Egiptu, a podróże te dokumentował wieloma pejzażami i szkicami. Stale mieszkał we Lwowie, gdzie obecnie znajduje się poświęcone mu muzeum. Malował portrety, nastrojowe krajobrazy i sceny rodzajowe. Jego obrazy cenione i poszukiwane przez kolekcjonerów cieszyły się zawsze dużą popularnością.

ID: 64003