Sztuka Dawna: XIX wiek, Modernizm, Międzywojnie (wyniki)

13 grudnia 2018, godz. 19:00

Alfred Wierusz - Kowalski
(1849 Suwałki - 1915 Monachium)

Przejażdżka, lata 90. XIX w.

olej/płótno, 45 x 59,5 cm

sygnowany l.d.: ‘A. Wierusz Kowalski’

Cena wylicytowana: 360 000
Estymacja: 350 000 - 450 000
- kolekcja prywatna, Kraków
„Kowalski miał dwie olbrzymie pracownie, oprócz mieszkania. Malował konie, sanie, śnieg i wilki. (…) Co tylko namalował, zaraz zabrali Niemcy. Opowiadano, że zarabiał 40 000 marek rocznie! Czy podobały mi się jego obrazy? Gdzie tylko widzę talent, zaraz mnie interesuje. I tu widziałam duży talent. W tych obrazach był charakter. Było dużo życia”. – OLGA BOZNAŃSKA

ID: 65772