Sztuka Współczesna: Nowe Pokolenie po 1989 (wyniki)

27 listopada 2018, godz. 19:00
Powrót do katalogu
46

Robert Maciejuk
(ur. 1965, Biała Podlaska)

Bez tytułu, 2004 r.

akwarela/papier, 69 x 49 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany i datowany p.d.: ‘R. Maciejuk 2004’

Cena wylicytowana: 2 600
Estymacja: 3 000 - 4 500
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
więcej informacji
Biogram artysty
Studiował malarstwo na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem profesora Stefana Gierowskiego i profesora Ryszarda Winiarskiego (1985-90). Po ukończeniu studiów pracował na ASP jako asystent. Laureat Nagrody im. Jana Cybisa za 2009 rok. Początkowo, zafascynowany renesansową perspektywą, malował struktury architektoniczne. Z czasem zaczęły one zamieniać się w coraz bardziej abstrakcyjne kompozycje, odwołujące się do konstruktywizmu lat 20. XX wieku. Następnie zaczął malować rozpoznawalne loga firmowe, które same w sobie miały abstrakcyjną formę. Nigdy nie były to dokładne kopie, ale malarskie interpretacje artysty - znajome znaki poddane zmianom barw i innym modyfikacjom w różnych technikach. Maciejuk jest też znany z przedstawień postaci z filmów dla dzieci: malował m.in. Misia Uszatka i Colargola, a później samo otoczenie tych postaci. Malarstwo nie jest dla artysty narzędziem otaczającego świata, ale metodą reinterpretacji i polem do eksperymentacji z tym, co dobrze znane. Wystawy indywidualne Maciejuka odbywały się m.in. w Galerii Foksal w Warszawie, Galerii Arsenał w Białymstoku, warszawskim CSW Zamek Ujazdowski oraz w wielu galeriach w Wielkiej Brytanii.

ID: 62925

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem