Sztuka Współczesna: Nowe Pokolenie po 1989 (wyniki)

27 listopada 2018, godz. 19:00

Gosia Kosiec
(ur. 1975, Łódź)

“Escape”, 2018 r.

akryl, olej/płótno, 92 x 73 cm

sygnowany p.d.: ‘KOSIEC’

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘MAŁGORZATA | GOSIA | KOSIEC | ESCAPE | 2018’

Cena wylicytowana: 8 500
Estymacja: 7 000 - 10 000
- Małgorzata Kosiec, Alchemia, Płocka Galeria Sztuki, 22.06-29.08.2018
Twórczość artystki przebiega równocześnie w dwóch nurtach: tak zwanych portretach typograficznych, gdzie wizerunek budowany jest z warstw liter, słów i symboli, oraz w abstrakcjach wielkoformatowych. Jak mówi sama Kosiec: „Postać ludzka zawsze była głównym motywem mojego malarstwa. Ostatnio buduję portrety z warstw liter, cyfr, symboli, często słów i zdań o wybranym znaczeniu. To upust dla moich ciągot psychologicznych czy wręcz filozoficznych. Czysta abstrakcja pojawiła się w mojej twórczości stosunkowo niedawno i jest dla mnie absolutnie pasjonującym mierzeniem się ze światem, który nie ma żadnego odnośnika do tego realnego” ([cyt. za:] Sukcesem jest wolność. Rozmowa z Twórczynią Portretów Typograficznych Małgorzatą Kosiec, www.panoramasilesia.pl).
W 2000 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki (1998). Finalistka International Young Art - Artlink 2002 Sotheby's (2002). Jej prace prezentowane były m.in. St' Art 05 Strasbourg Contemporary Art Fairs, 9e edition, Francja (2005); Form London, Wielka Brytania (2007); Cambridge Art Fairs, Wielka Brytania (2009).

ID: 65604