Sztuka Współczesna: Nowe Pokolenie po 1989 (wyniki)

27 listopada 2018, godz. 19:00

Jacek Łydżba
(ur. 1966, Włoszczowa)

"Samolot i wilk", 2001 r.

olej/płótno, 150 x 200 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'JACEK | ŁYDŻBA | 2001'

na odwrocie sygnowany, datowany i opisany: 'JACEK ŁYDŻBA | 2001 | SAMOLOT I [słowo wykreślone] WILK' na blejtramie nalepka: 'FINALISTA KONKURSU OBRAZ ROKU 2001 | miesięcznika Art & Business. Sztuka i Antyki | Warszawa, Królikarnia, 2 marca 2002'

Cena wylicytowana: 7 500
Estymacja: 8 000 - 12 000
- „Obraz Roku 2001”, Królikarnia, Warszawa 2002
W latach 1985-1989 studiował wychowanie plastyczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie. Potem w ASP w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał na Wydziale Grafiki w pracowni plakatu. Od 1995 r. asystent w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie, gdzie mieszka razem z rodziną. W 1999 r. został nominowany do "Paszportu Polityki". W 2002 r. uzyskał tytuł doktora i został zatrudniony na stanowisku adiunkta w Wyższej Szkole Pedagogicznej. Wykłada w pracowni projektowania graficznego. W 2004 r. wybrany zastępcą dyrektora Instytutu Plastyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie (byłej WSP). Nagroda Prezydenta Miasta Częstochowy 2006 r.

ID: 47425