Sztuka Współczesna: Nowe Pokolenie po 1989 (wyniki)

27 listopada 2018, godz. 19:00

Sławomir Toman
(ur. 1966, Kraków)

Bez tytułu, 2015 r.

olej/płótno, 80 x 80 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘TOMAN’S | „BEZ TYTUŁU” | 2015 | OLEJ’

Cena wylicytowana: 4 500
Estymacja: 5 000 - 10 000
Na płótnach Tomana odnajdziemy bohaterów kultury popularnej. Plastikowe gadżety wytwarzane przemysłowo, poddane malarskiej interpretacji oraz wyizolowaniu z pierwotnego kontekstu stają się nośnikami krytyki współczesnego społeczeństwa. Pojedyncze obrazy autor zestawia ze sobą, tworząc nowe znaczenia i narracje.
Studiował w Instytucie Wychowania Plastycznego Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie (1986-87) oraz na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni Włodzimierza Kuzna (1988-1993). W 1995 roku otrzymał stypendium Ministra Spraw Zagranicznych Francji i przez dwa lata studiował w Ecole Régionale des Beaux-Arts w Rennes pod kierunkiem prof. Gererda Baldet. W 1997 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem. Jego prace znajdują się w zbiorach kolekcji Arteonu, Galerii Piekary, Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli, galerii BWA w Sandomierzu oraz wielu innych kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

ID: 65118