Sztuka Współczesna: Nowe Pokolenie po 1989 (wyniki)

27 listopada 2018, godz. 19:00

Michał Wręga / SEPE
(ur. 1982, Warszawa)

“Revolutions”, 2012 r.

technika mieszana/płótno, 90 x 60 cm

sygnowany i datowany na odwrociu: ‘sepe | 2012’

Cena wylicytowana: 7 500
Estymacja: 7 000 - 10 000
W prezentowanej pracy mamy do czynienia z dwojako potraktowanym przedstawieniem. Wybrane fragmenty kompozycji są bez wątpienia rozpoznawalne, jednak częściowo zanikają pośród nakładanych warstwowo plam. W obrazie odnajdujemy ekspresyjnie potraktowane połacie płótna, które korespondują z geometrycznymi elementami tworząc historię, której możemy się jedynie domyślać.
Michał Wręga, znany jako SEPE, od 1996 związany jest ze sztuką graffiti i polską sceną street artu. Ukończył grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi w 2009, jest też absolwentem Wydziału Architektury Krajobrazu na SGGW w Warszawie. Jego warsztat artystyczny kształtował się na tradycyjnym graffiti, sięgającym korzeniami ilustracji książkowych, a także na studiach grafiki i plakatu. SEPE szuka swojego indywidualnego języka sztuki, kompilując zaczerpnięte inspiracje w twórczości na papierze, płótnie i murach. Jego prace można zobaczyć na murach architektury takich miast jak: Monachium, Berlin, Lille, Praga, Lucerna, Oslo, Warszawa, Gdańsk, Łódź, Wrocław, Bydgoszcz, Szczecin, Katowice.

ID: 65261