Sztuka Współczesna: Nowe Pokolenie po 1989 (wyniki)

27 listopada 2018, godz. 19:00
Powrót do katalogu
32

Michał Wręga / SEPE
(ur. 1982, Warszawa)

“Revolutions”, 2012 r.

technika mieszana/płótno, 90 x 60 cm

sygnowany i datowany na odwrociu: ‘sepe | 2012’

Cena wylicytowana: 7 500
Estymacja: 7 000 - 10 000
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
więcej informacji
Komentarz
W prezentowanej pracy mamy do czynienia z dwojako potraktowanym przedstawieniem. Wybrane fragmenty kompozycji są bez wątpienia rozpoznawalne, jednak częściowo zanikają pośród nakładanych warstwowo plam. W obrazie odnajdujemy ekspresyjnie potraktowane połacie płótna, które korespondują z geometrycznymi elementami tworząc historię, której możemy się jedynie domyślać.
Biogram artysty
Michał Wręga, znany jako SEPE, od 1996 związany jest ze sztuką graffiti i polską sceną street artu. Ukończył grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi w 2009, jest też absolwentem Wydziału Architektury Krajobrazu na SGGW w Warszawie. Jego warsztat artystyczny kształtował się na tradycyjnym graffiti, sięgającym korzeniami ilustracji książkowych, a także na studiach grafiki i plakatu. SEPE szuka swojego indywidualnego języka sztuki, kompilując zaczerpnięte inspiracje w twórczości na papierze, płótnie i murach. Jego prace można zobaczyć na murach architektury takich miast jak: Monachium, Berlin, Lille, Praga, Lucerna, Oslo, Warszawa, Gdańsk, Łódź, Wrocław, Bydgoszcz, Szczecin, Katowice.

ID: 65261

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem