Sztuka Współczesna: Nowe Pokolenie po 1989 (wyniki)

27 listopada 2018, godz. 19:00
Powrót do katalogu
29

Michał Szuszkiewicz
(ur. 1983, Londyn)

“Misjonarz”, 2010 r.

olej/płótno, 73 x 54 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'MICHAŁ SZUSZKIEWICZ | "MISJONARZ" | OLEJ NA PŁÓTNIE | 73 x 54 cm | 2010'

Cena wylicytowana: 3 800
Estymacja: 5 000 - 8 000
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
więcej informacji
Komentarz
Na obrazach Michała Szuszkiewicza widać zafascynowanie kwestiami widzialności. Z jednej strony na jego płótnach widz może dostrzec rozpoznawalne formy oraz kształty, z drugiej natomiast towarzyszą im przypadkowe w swoich charakterze zamazania, przetarcia czy chlapnięcia farby. W podobnym nastroju został utrzymany zaprezentowany „Misjonarz”. Szuszkiewicz przedstawił na czarnym, smolistym tle mocno odcinającą się postać w białej sutannie. W górnych partiach obrazu widoczne są zamaszyste pociągnięcia pędzla, za pomocą których artysta pozostawił grube warstwy czarnej farby o zygzakowatych, nieregularnych kształtach. Sama postać, która poprzez swój ubiór przywodzi na myśl papieża, została jedynie lekko zarysowana. Efekt ten został podkreślony poprzez grubo kładziony kontur, który nadaje postaci wrażenia niematerialności. Artysta podejmuje tutaj tradycyjny temat portretów jednak nadajemy swojej realizacji anonimowy, tajemniczy charakter.
Biogram artysty
Michał Szuszkiewicz jest absolwentem pracowni malarskiej prof. Jarosława Modzelewskiego na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Twórczość artysty dalece odbiega od jednoznacznej klasyfikacji stylu czy konwencji. Romansując z różnymi nurtami, malarz stale eksperymentuje i poszukuje najwłaściwszej dla siebie formy wyrazu. Technikę Szuszkiewicz dedykuje konkretnemu dziełu tak, by po zakończeniu pracy móc ją porzucić lub zastąpić inną. Chociaż mogłoby się wydawać, że najbliżej jest mu do myśli abstrakcyjnej, to jednak realizm ubrany w swobodną i oszczędną, lecz wyrazistą w wyrazie formę wysuwa się na pierwszy plan prac artysty.

ID: 65603

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem