Sztuka Współczesna: Nowe Pokolenie po 1989 (wyniki)

27 listopada 2018, godz. 19:00
Powrót do katalogu
23

Szymon Rogiński
(ur. 1975, Gdańsk)

“Pomorze Zachodnie”, z cyklu “Poland Syntehesis”

lightbox, 100 x 120 cm

Cena wylicytowana: 5 500
Estymacja: 9 000 - 15 000
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
więcej informacji
Komentarz
Artysta na co dzień zajmuje się fotografią modową i prasową, jednak niezależnie od niej tworzy też własne projekty. W latach 2003-06 realizował cykl „Polska” („Poland Synthesis”), w którym redefiniował popularne podejście do rodzimej fotografii krajobrazowej. Jego zdjęcia utrzymane były w stylistyce kina grozy i amerykańskich thrillerów, odwoływały się również do fotografii Ansela Adamsa. Tematykę polskich pejzaży artysta kontynuował w serii „Nokturny”, w której przedstawiał peryferia, rozświetlane blaskiem neonów.
Biogram artysty
Szymon Rogiński uczył się aktorstwa w „School on Wheels” Teatru Derevo oraz fotografii w Studium Fotografii Artystycznej w Gdańsku. Pracował w Dziale Foto Muzeum Narodowego w Gdańsku oraz w studiu fotograficznym „Gazety Wyborczej”. Jest dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Swoje prace prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in w Madrycie, Brukseli, Jerozolimie, Berlinie, Salonikach, Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Twórczość Szymona Rogińskiego została zaprezentowana w książce Adama Mazura „Decydujący moment. Nowe zjawiska w fotografii polskiej po 2000 roku” (Karakter 2013).

ID: 51732

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem