Sztuka Współczesna: Nowe Pokolenie po 1989 (wyniki)

27 listopada 2018, godz. 19:00

Grzegorz Drozd
(ur. 1970, Lublin)

"Przyjaciółki", 2012 r.

olej/płótno, 120 x 95 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘GRZEGORZ DROZD | “PRZYJACIÓŁKI” | 2012’

Cena wylicytowana: 6 000
Estymacja: 6 000 - 10 000
„Nie istnieje żaden format, w który można by wtłoczyć twórczość tego artysty (...). Potrzeba wolności i silny polemiczny instynkt popycha go do zajmowania krytycznej postawy wobec rzeczywistości – z rzeczywistością artystyczną na czele”.
Grzegorz Drozd studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Jarosława Modzelewskiego. Po eksperymentach z rozmaitymi mediami skupił się na malarstwie. Podobnie jak jego nauczyciel na swych obrazach stara się odmalować otaczającą go rzeczywistość, nawet w jej najbardziej prozaicznych aspektach. Drozd podkreśla rolę naszego zapośredniczenia w osobistych doświadczeniach i niemożność ucieczki od własnej tożsamości, ukształtowanej poprzez historyczne uwarunkowania, ale także wychowanie, miejsce dorastania, wpływy rodziny i przyjaciół.

ID: 58259