Polonica, Militaria, Batalistyka (wyniki)

30 października 2018, godz. 19:00

Zygmunt Wierciak
(1881 Kraków - 1950)

Polonia

akwarela, gwasz/papier, 25 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany p.g.: 'Z.W.'

Cena wylicytowana: 1 800
Estymacja: 2 200 - 4 000
Zygmunt Wierciak ukończył w 1900 roku studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie - uczył się w pracowni J. Unierzyskiego. W 1931 roku uczestniczył w Salonie Jesiennym w Grand Palais w Paryżu, którego tematem była plastyka teatralna. W 1939 roku brał udział w Wystawie Współczesnej Sztuki Religijnej w Krakowie zorganizowanej przez Sekcję Artystów i Plastyków Religijnych im. Brata Alberta. Jego prace znajdują się m.in. w Muzeum Uczelnianym Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Malował pejzaż, portrety, sceny rodzajowe z Krakowa i okolic oraz sceny batalistyczne, często z okresu wojen napoleońskich.

ID: 62143