Polonica, Militaria, Batalistyka (wyniki)

30 października 2018, godz. 19:00
Powrót do katalogu
8

Antoni Uniechowski
(1903 Wilno - 1976 Warszawa)

Ilustracja do "Potopu" Henryka Sienkiewicza, lata 40. XX w.

tusz/papier, 42,5 x 30,5 cm

sygnowany monogramem p.d.: 'AU'

Cena wylicytowana: 1 100
Estymacja: 1 500 - 3 000
Stan zachowania
- niewielkie rozdarcia na dolnej i górnej krawędzi
Literatura

- Henryk Sienkiewicz, Potop, Państwowy Instytut Wydawniczy, Warszawa 1949
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
więcej informacji
Biogram artysty
Znakomity rysownik i malarz. Studia artystyczne odbył w latach 1924-29 w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Tworzył głównie ilustracje książkowe, odznaczające się lekką kreską rysunki piórkiem i tuszem, lawowane gwaszem lub temperą. W latach 1945-56 związany był z tygodnikiem "Przekrój". Zdobył wielką popularność widokami starej Warszawy i ilustracjami z życia jej mieszkańców oraz frywolnymi scenkami tworzonymi lekką kreską, pełnych humoru i fantazji. Ilustrował klasykę polskiej i obcej literatury. Zajmował się także scenografią teatralną, telewizyjną i filmową, projektował plakaty.

ID: 45539

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem