ART OUTLET: Sztuka Współczesna (wyniki)

25 października 2018, godz. 19:00
Powrót do katalogu
30

Zenon Kononowicz
(1903 Honczary - 1971 Kazimierz Dolny)

Pejzaż

olej/płótno, 38 x 56 cm

sygnowany p.d.: 'Kanon'

Cena wylicytowana: 700
Estymacja: 800 - 1 200
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
więcej informacji
Biogram artysty
Malarz, grafik i pedagog. Był członkiem Towarzystwa Artystów Polskich Sztuka, grup: Pryzmat i Zwornik. Studiował w Riazaniu w latach 1918-23, a także w krakowskiej ASP pod kierunkiem F. S. Kowarskiego i J. Pankiewicza (w latach 1923-29) Uczył się też warszawskiej ASP w latach 1929-33. Uczestniczył w wystawach Pryzmatu i Zwornika w kraju i za granicą oraz po II wojnie światowej we wszystkich ważniejszych wystawach ogólnopolskich i okręgu lubelskiego. Był asystentem F. S. Kowarskiego w krakowskiej ASP, a także wykładał w szkole rysunku i malarstwa w Lublinie i w liceum sztuk plastycznych w Nałęczowie. Malował przede wszystkim pejzaże i martwe natury z kwiatami.

ID: 57440

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem