ART OUTLET: Sztuka Współczesna (wyniki)

25 października 2018, godz. 19:00

Zenon Kononowicz
(1903 Honczary - 1971 Kazimierz Dolny)

Pejzaż

olej/płótno, 38 x 56 cm

sygnowany p.d.: 'Kanon'

Cena wylicytowana: 700
Estymacja: 800 - 1 200
Malarz, grafik i pedagog. Był członkiem Towarzystwa Artystów Polskich Sztuka, grup: Pryzmat i Zwornik. Studiował w Riazaniu w latach 1918-23, a także w krakowskiej ASP pod kierunkiem F. S. Kowarskiego i J. Pankiewicza (w latach 1923-29) Uczył się też warszawskiej ASP w latach 1929-33. Uczestniczył w wystawach Pryzmatu i Zwornika w kraju i za granicą oraz po II wojnie światowej we wszystkich ważniejszych wystawach ogólnopolskich i okręgu lubelskiego. Był asystentem F. S. Kowarskiego w krakowskiej ASP, a także wykładał w szkole rysunku i malarstwa w Lublinie i w liceum sztuk plastycznych w Nałęczowie. Malował przede wszystkim pejzaże i martwe natury z kwiatami.

ID: 57440