Sztuka Dawna: XIX wiek, Modernizm, Międzywojnie (wyniki)

18 października 2018, godz. 19:00
Powrót do katalogu
23

Marc Sterling
(1898 Rosja - 1976 Paryż)

Dziewczynka przy kwiatach

olej/płótno, 33,5 x 24,5 cm

sygnowany monogramem p.d.: 'MS'

opisany na odwrociu: 'M. Sterling'

Cena wylicytowana: 6 500
Estymacja: 9 000 - 12 000
Pochodzenie
- kolekcja prywatna, Warszawa
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
więcej informacji
Komentarz
"Sterling był samotnikiem, który dziesiątki lat życia poświecił na poszukiwania kolorystyczne. Był miłośnikiem ziemi i wszystkiego, co na niej żyje. Poruszały go w szczególności wszelkie przejawy duszy i ducha i ich odblask w świecie. To co postrzegał, przenosił w skąpaną w poezji wizję, której szczególne piękno pozostaje nienaruszone".

CHRISTINE GLEINY, Z ARCHIWUM MICHELLE STERLING
Biogram artysty
Studiował malarstwo i rzeźbę w Moskwie, gdzie uczestniczył w działaniach tamtejszej awangardy artystycznej. W latach 1922-23 osiadał na stałe w Paryżu. Wystawiał na paryskich salonach, a w 1928 roku odbył się indywidualny pokaz jego prac w Galerie Bernheim-Jeune. Swoją twórczość eksponował także na wystawach w Anglii i Niemczech. W latach 1954-56 mieszkał i tworzył w Szwajcarii. Malował głównie martwe natury oraz pejzaże.

ID: 59089

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem