16 października 2018, godz. 19:00

Marta Bilecka
(ur. 1975, Łódź)

Genesis 15, 2018 r.

akryl/płótno, 60 x 120 cm

sygnowany p.d.: 'MARTA BILECKA'

na odwrociu opisany: 'MARTA BILECKA | SEP. 2018 | "GENESIS 15"'

Cena wylicytowana: 1 000
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi Wydziału Grafiki i Malarstwa. Dyplom z grafiki warsztatowej u prof. A. Bartczaka w Pracowni Drzeworytu w 2002 r. gdzie zrealizowała projekt książek autorskich i z malarstwa w pracowni prof. Marka Czajkowskiego. Aktualnie artystka rozwija najczęściej cykle pod tytułem „Waterland” czy „Perfect Moment Before Noon”, w których przeważają nowocześnie przetwarzane motywy akwatyczne – przedstawienia bezkresnych wód sięgających po horyzont oraz człowiek. Szczególne znaczenie przywiązuje autorka do żywiołu wody, która symbolizuje życie, oczyszczenie i odrodzenie, ale jednocześnie niestałość, ciągłą zmienność i przemianę. Z łatwością wydobywa formę rzeczy biegle posługując się precyzją w technice malarskiej.

ID: 63626