16 października 2018, godz. 19:00

Paulina Korwin-Kochanowska
(ur. 1984, Łódź)

Relaks, 2018 r.

akryl/płótno, 80 x 60 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'PAULINA KORWIN-KOCHANOWSKA | RELAKS/RELAXATION | AKRYL/PŁÓTNO | 2018'

Cena wylicytowana: 1 000
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Edukacji Wizualnej (obecnie Sztuk Wizualnych). Dyplom w Pracowni Grafiki warsztatowej prof. Tomasza Chojnackiego, aneks w Pracowni Fotografii prof. Leokadii Bartoszko w 2009 roku. W 2008 roku przebywała w Portugalii na stypendium "Erasmus" w Caldas de Rainha. Artystka, scenografka, współzałożycielka artystycznej Nieformalnej Grupy PUL. Tworzy scenografię do filmów fabularnych, przedstawień teatralnych, współpracuje także ze studentami łódzkiej szkoły filmowej. Bierze czynny udział w wystawach zbiorowych, festiwalach, warsztatach międzynarodowych, prezentując grafikę, fotografię, malarstwo, instalacje a także ceramikę. Wybrane wystawy: "Will I be missed?" - 2 Międzynarodowe Triennale Grafiki "in.print.out", Künstlerhaus, Wiedeń 2013; "My spadkobiercy?" Władysław Strzemiński jako punkt odniesienia w teorii i praktyce artystycznej PWSSP i ASP w Łodzi, Galeria Kobro ASP, Łódź 2011; Triennale Małych Form Malarskich, Galeria Sztuki Wozownia, Toruń 2010; wystawa indywidualna Café Foto Club 102 , "może morze" - fotografia; Łódź 2010 . Międzynarodowe warsztaty, projekt artystyczny I.V.E.R, Centrum Sztuki: Galeria Nowa Przestrzeń, AHE, Łódź 2010.

ID: 63649