27 września 2018, godz. 19:00

Katarzyna Frankowska
(ur. 1988, Złocieniec)

Noc: kobieta kończy bieg, 2015 r.

akryl/płótno, 70 x 100 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'KATARZYNA FRANKOWSKA | "NOC: KOBIETA KOŃCZY BIEG" 2015 | AKRYL NA PŁÓTNIE 70 x 100'

Cena wylicytowana: 1 000
– Katarzyna Frankowska, Lubcie się, Galeria M, Wrocław, Noc Muzeów
14-24.05.2016
– VII Ogólnopolska wystawa Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych
2015, Zbrojownia Sztuki, Gdańsk, 17.07-23.08.2015
-Katarzyna Frankowska, Ja to ktoś inny, Galeria MD_S, Wrocław, 14.07.2015
W 2015 ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Dyplom realizowała w Pracowni Malarstwa u prof. Stanisława Kortyki oraz w Pracowni Multimediów u prof. Pawła Jarodzkiego. Obecnie doktorantka na rodzimej uczelni. Porusza się głównie w obszarze malarstwa, rysunku i instalacji. Brała udział w wystawach zbiorowych 'LA CARTE ET LE TERRITOIRE - MAPA I TERYTORIUM' - wystawa doktorantów, Paryż, 2017; 'Trauma prostokąta', Galeria Atrium, Poznań 2016; Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych rok 2015, Zbrojownia Sztuki, Gdańsk. Jest autorką wystaw indywidualnych 'Lubcie się', Stare Jatki, Wrocław 2016; 'Moje kwiaty są jak psy', Galeria Sztuki Współczesnej M_DS, Wrocław 2013. Ponadto jest finalistką V edycji konkursu Przegląd Młodej Sztuki 'Świeża krew', Galeria Socato we Wrocławiu, 2015; laureatką I edycji konkursu malarskiego 'Postawy' organizowanego przez wrocławską ASP w 2013 roku. Wyróżnienie Honorowe w konkursie malarskim zorganizowanym przez Fundację im. Franciszki Eibisch, 2013.

ID: 62718