27 września 2018, godz. 19:00

Katarzyna Środowska
(ur. 1971, Warszawa)

Koń nie żyrafa, nie płonie tylko się wietrzy, 2018 r.

olej/płótno, 100 x 130 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'ŚRODOWSKA 2018'

na odwrociu opisany: '"KOŃ NIE ŻYRAFA, NIE PŁONIE TYLKO SIĘ WIETRZY" | ŚRODOWSKA 2018 l 30 | OLEJ NA PŁÓTNIE | 2018 rok | 100 x 130 cm | Katarzyna Środowska'

Cena wylicytowana: 1 600
Zajmuje się malarstwem olejnym i akrylowym na płótnie. Mieszka i tworzy w Warszawie. W malarstwie poszukuje prostoty i harmonii. Tworzy obrazy na założeniach abstrakcyjnych, wprowadzając do nich elementy realistyczne. Maluje światy, w których każdy odnajdzie ciszę i spokój. Bierze czynny udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych. Wiele jej prac znajduje się w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą. Laureatka II miejsca Pierwszego Przeglądu Twórczości Artystycznej 'Paleta'. W 2015 otrzymała dyplom za rozwój artystyczny w technikach akwarelowych i olejnych w pracowni Andrzeja S. Grabowskiego. Absolwentka studiów podyplomowych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na wydziale malarstwa i rysunku.

ID: 62745