27 września 2018, godz. 19:00

Franciszek Ledóchowski
(ur. 1981, Warszawa)

Apeiron 138, 2018 r.

akryl/płótno, 140 x 100 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '"Apeiron 138" | Akryl, Emalia | 100 x 140 cm. | 2018 r. | Franciszek Ledóchowski'

Cena wylicytowana: 2 800
- Franciszek Ledóchowski, "APEIRON", Bohema Nowa Sztuka, Warszawa,
11-16.08.2016
Studiował w Europejskiej Akademii Sztuk, gdzie duży wpływ wywarł na niego Franciszek Starowieyski oraz Ecole Superieure des Beaux Arts w Angares we Francji, a także na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki, którą ukończył w 2007 roku. Zajmuje się filmem, fotografią, ilustracją, malarstwem oraz grafiką. Interesuje go problem wielorakości perspektyw postrzegania świata. Posługując się różnymi stylami malarskimi (od popartu, abstrakcji po surrealizm) stara się wyrazić złożoność widzenia czy lepiej nadawania znaczenia zdarzeniom czy obrazom. Jego malarstwo pozwala się tłumaczyć na wiele sposobów nie preferując żadnego z tłumaczeń, czy żadnego widzenia jako jedynego, właściwego.

ID: 62454