27 września 2018, godz. 19:00

Lech Bator
(ur. 1986)

Puppet Master, 2018 r.

akryl/płótno, 150 x 77 cm ( w świetle oprawy)

sygnowany i datowany na odwrociu: 'LECH BATOR | 2018 [2+0+1+8=11]'

Cena wylicytowana: 30 000
Ukończył projektowanie graficzne w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, gdzie miał okazję kształcić się pod okiem wybitnych polskich artystów, takich jak Franciszek Starowieyski oraz Antoni Fałat. Równolegle zajmuje się grafiką i malarstwem. Jego obrazy na tyle mocno zaintrygowały kolekcjonera z Monako, że zdecydował się on na zakup 70 płócien naraz. Natomiast w 2018 roku w St. Moritz w Szwajcarii zestaw jego prac został zaprezentowany w Art Jed Gallery obok obrazów Damiena Hirsta, jednego z najlepiej sprzedających się współczesnych artystów. Lech Bator prezentował swoje prace również we Włoszech, Francji, Norwegii, Anglii i Stanach Zjednoczonych.

ID: 62546