17 i 18 czerwca zmiana godzin otwarcia galerii. ×

27 września 2018, godz. 19:00

Lech Bator
(ur. 1986)

Puppet Master, 2018 r.

akryl/płótno, 150 x 77 cm ( w świetle oprawy)

sygnowany i datowany na odwrociu: 'LECH BATOR | 2018 [2+0+1+8=11]'

Cena wylicytowana: 30 000
Artysta projektuje i tworzy od najmłodszych lat. Podczas studiów na Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie miał okazję rozwijać i doskonalić swoje umiejętności pod okiem wybitnych polskich artystów, m.in.: Franciszka Starowieyskiego i Antoniego Fałata. Kierunek studiów - projektowanie graficzne ukończone w 2010 związane było z początkową fascynacją tradycyjnymi formami graficznymi, a także collagem cyfrowym. Z czasem jednak płótno i farby okazały się nowym środkiem wyrazu. W większości obrazów artysta ucieka od klasycznego i realistycznego malarstwa, zestawiając pozornie odległe elementy, tworząc graficzne kompozycje, kolaże malowane na płótnie. Dąży do abstrakcyjności osiąganej przez uproszczenie i skontrastowanie realistycznych elementów.

ID: 62546