27 września 2018, godz. 19:00

Agnieszka Kirzanowska-Osińska
(ur. 1980, Gdańsk)

Bez tytułu, 2018 r.

olej/płótno, 90 x 130 cm

sygnowany i opisany l.d.: 'mood O.'

na odwrociu opisany: 'mood | A. Osińska 2018'

Cena wylicytowana: 1 000
Absolwentka Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Ukończyła Wydział Malarstwa i Grafiki. Jej prace były prezentowane na wystawach w kraju i za granicą. W 2014 roku założyła i prowadzi Galerie / Pracownie Nastroje w Gdańsku. Wspólną cechą geometrycznych abstrakcji są prostokąty, różnych rozmiarów, różnej ostrości – raz bardziej zamglone, innym razem wyraziste. Na bazie figur geometrycznych artystka przeprowadza swoiste doświadczenie – buduje kompozycje, dobiera kolorystykę, eksperymentuje z nasyceniem barwy. W efekcie tej podróży powstaje otwarta praca abstrakcyjna, składająca się z mieszanki mnóstwa detali, pozbawionych jednego dominującego elementu, w której odnaleźć można horyzont i głębię, gdzie nie można jednak zdefiniować początku ani końca. Pierwsza praca z serii emanowała żywym kolorem i wyrazistą fakturą, kojarzyła się z widzianymi z oddali dachami domów w fawelach Rio de Janeiro – taki też nosiła tytuł: RdJ. W kolejnych pracach efekt trójwymiarowości uzyskiwała już samym kolorem, w części z nich dużo bardziej stonowanym.

ID: 62854