Prace na Papierze: Sztuka Dawna (wyniki)

20 września 2018, godz. 19:00
52

Aleksander Augustynowicz
(1865 Iskrzynia, pow. Krosno - 1944 Warszawa)

Kościół św. Mikołaja i klasztor Trynitarzy we Lwowie

akwarela/papier, 12 x 15 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany l.d.: 'A.Augustynowicz'

opisany długopisem na odwrociu: 'Kościół św. Mikołaja, w którym brałam (?) | ślub w dniu 30. X. Obraz ten jest | Wawrzyńca od matki'

Cena wylicytowana: 800
Estymacja: 1 000 - 1 500
- kolekcja prywatna, Wiedeń
W latach 1883-86 studiował w SSP w Krakowie u Feliksa Szynalewskiego, Jana Matejki i Władysława Łuszczkiewicza. Naukę kontynuował w 1888 roku w pracowni Stefana Hollósy'ego w Monachium. Odbył wiele podróży artystycznych do Włoch i na Węgry. Mieszkał we Lwowie, Zakopanem i Poznaniu. Należał m.in. do warszawskiego Towarzystwa Zachęty oraz ZAP. W 1896 roku, na Międzynarodowej Wystawie w Berlinie, otrzymał złoty medal. Tematem jego prac były najczęściej pejzaże, portrety, sceny rodzajowe i kwiaty. Obrazy artysty znajdują się m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie, Krakowie i Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego.

ID: 57466