Sztuka Współczesna: Prace na Papierze (wyniki)

11 września 2018, godz. 19:00
57

Ewa Kuryluk
(ur. 1946, Kraków)

"Autoportret z krajobrazu", 1962 r.

kolaż, olej/papier, 29 x 20 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu ołówkiem: 'Ewa Kuryluk | kolaż z | krajobrazu | ok 1962'

Cena wylicytowana: 2 200
Estymacja: 2 600 - 5 000
- "Człekopejzaż", wystawa indywidualna, Galeria Sztuki Wozownia, Toruń kwiecień - maj 2017
- "Człekopejzaż", wystawa indywidualna, Artemis Galeria Sztuki, Kraków, maj - czerwiec 2016
- Człekopejzaż/Human lanscape, Ewa Kuryluk 1959-1975, katalog wystawy indywidualnej, Kraków 2016, s. 72 (il.)
Historyk sztuki, malarka, rysowniczka, autorka instalacji plastycznych, eseistka, pisarka. W 1970 r. skończył ASP w Warszawie. Studia z zakresu malarstwa i historii sztuki ukończyła w Krakowie. Współzałożycielka grupy Śmietanka oraz ruchu O poprawę. Jej najsłynniejsze prace to rysunki na bawełnianych i jedwabnych chustach, które rozwieszane i drapowane przez artystkę w różnych miejscach tworzą niepowtarzalne instalacje. Od kilku lat artystka wplata również w swoje rysunki fragmenty tekstów, często pochodzących z jej prozy, podkreślając jedność wszystkich podejmowanych przez siebie projektów: naukowych, pisarskich i plastycznych. Na dokonania prozatorskie artystki składają się dwie nowatorskie powieści: "Wiek 21 "(napisany po angielsku, wydany w Polsce w roku 1995) i "Grand Hotel Oriental".

ID: 61076