Sztuka Współczesna: Prace na Papierze (wyniki)

11 września 2018, godz. 19:00
52

Jerzy Stajuda
(1936 Warszawa - 1992 Warszawa)

Kompozycja 1811

akwarela, gwasz/papier, 29 x 25,5 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany p.d.: 'Jerzy Stajuda', opisany l.d.: '1811'

Cena wylicytowana: 1 900
Estymacja: 2 000 - 3 000
Studia odbył na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Zadebiutował jako malarz i krytyk ("Za i Przeciw") w 1957 roku. Publikował m.in. w "Przeglądzie Artystycznym", "Więzi", "Współczesności" i "Miesięczniku Literackim". Równocześnie rozwijał własną twórczość malarską. Za swojego mistrza uważał przede wszystkim Artura Nachta-Samborskiego. Z czasem wypracował własną, nieulegającą modom stylistykę. Zarówno w akwarelach jak i w pracach olejnych powoływał do życia tajemniczy świat wizyjnych struktur, imaginacyjnych pejzaży czy refleksów archaicznej roślinności. W 1993 odbyła się jego wystawa pośmiertna w CSW w Warszawie.

ID: 60729