École de Paris

24 maja 2018, godz. 19:00

Jakub Zucker
(1900 Radom - 1981 Nowy Jork)

Pastuszek. Pejzaż hiszpański, lata 30. XX w.

olej/płótno, 59 x 72 cm

sygnowany l.d.: 'J. Zucker'

Cena wywoławcza: 20 000
Estymacja: 30 000 - 40 000
"Obrazy Jakuba Zuckera są zarazem łagodne i stanowcze. Pozorny spokój kompozycji kryje w sobie wewnętrzny ogień, który oddaje osobliwą mieszankę wdzięku i smutku". CLAUDE ROGER-MARX, JACQUES ZUCKER, PARIS 1969, s. 11

ID: 59719